V Idriji je 18. in 19. avgusta 2023 v okviru HG Ultra Trail Idrija trail dogodka potekal prvi Eco trail dogodek v okviru projekta Zelene poti prihodnosti.

EKO DELAVNICA

Prvi dan, 18. avgusta, so potekale izobraževalne delavnice na okoljske teme v sodelovanju z izobraževalci UNESCO Globalnega geoparka Idrija.

Dejavnosti so potekale v naravi na idrijskem podeželju. Otroci so imeli možnost raziskovati geološke značilnosti Geoparka Idrija na tematskem igrišču v Idrijski Beli ter na zabaven in igriv način spoznavati pestrost kamnin Geoparka Idrija. Izpostavljen je bil tudi pomen varovanja okolja.

Prireditev Trail Running

Drugi dan, 19. avgusta, so poleg trail tekov za odrasle potekale tudi teke za otroke in mladostnike na treh različnih progah:

– 0,5 km 20m D+
– 2,5 km 200m D+
– 14 km 680m D+

Start in cilj vseh dirk je bil na mestnem trgu v Idriji. Tekačev je bilo 266, od tega 40 otrok.

– D6/F6 – 15-17 let (14 km)

Vsi udeleženci dirke so v sklopu startnih paketov prejeli ustrezne nagrade (medalje, majice, bidone).